+48 603 635118 | PON - PT  8:00 - 18:00
laktacja.PNG
patronaz.PNG
shantala.PNG
nbas.PNG
previous arrow
next arrow
   

 
       
    AGNIESZKA TOKARZ  
       
    położna
Certyfikowany Doradca Laktacyjny
neurologopeda kliniczny
 
   
 
   

Jestem położną, Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym (CDL 579 / 2016) i logopedą klinicznym. Ukończyłam studia położnicze na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalistyczne szkolenie z zakresu poradnictwa laktacyjnego - „Problemy w Laktacji” w Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie oraz podyplomowe studia z logopedii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz neurologopedii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ponadto jestem dyplomowanym instruktorem masażu Shantala, diagnostą NBAS (więcej TUTAJ) oraz Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej (MFDR). W swojej pracy koncentruję się na wspomaganiu rozwoju niemowląt i małych dzieci, również tych z grupy ryzyka zaburzeń rozwojowych np. wcześniaków. Specjalizuję się we wczesnej interwencji logopedycznej. Towarzyszę dzieciom i ich rodzicom w problemach laktacyjnych, trudnościach w karmieniu oraz rozwoju mowy i komunikacji.

Na co dzień jestem położną środowiskowo – rodzinną w Przychodni Lekarskiej Panaceum w Świdnicy k/ Zielonej Góry. Ponadto prowadzę prywatny gabinet terapeutyczny, gdzie konsultuję dzieci, wymagające kompleksowej pomocy zarówno położnej – Doradcy Laktacyjnego, jak i neurologopedy. Swoją pracą wspieram również dzieci w Prywatnym Żłobku „Akuku” w Zielonej Górze/ Łężycy.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując 12 lat jako położna i Doradca Laktacyjny na Klinicznym Oddziale Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze oraz jako logopeda w Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Rehabilitacji ATOS. Współtworzyłam również Regionalny Banku Mleka w Zielonej Górze. Moją pasją jest edukacja zdrowotna. Jestem nauczycielem metod rozpoznawania płodności, instruktorem metody objawowo – termicznej podwójnego sprawdzenia. Od lat organizuję warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowia prokreacyjnego, karmienia naturalnego i rodzicielstwa bliskości. Prowadziłam warsztaty „Chcę być rodzicem”, „Miłość w stylu EKO”, „Miłość w stylu EKO po porodzie” , „Karmienie piersią na dobry początek”, „Karmię rok i ci dalej?”, „Karmienie to nie tylko żywienie”.

Nieustannie się dokształcam. Poszukuję coraz to nowych dróg, aby lepiej pomagać i wspierać rodziny w osiąganiu ich celów.